Bursa Boya Badana

Bursa Boya Badana

Bursa Boya Badana

İç ya da dış mekanlarda zemin için gerekli olan hazırlıkların tamam edilmesi ile birlikte bu yüzeylerin proje, dekorasyon ve bireysel zevklere uygun olarak boyanması işlemine sıra gelir. Sürüldüğü yüzeyin korunmasına yardımcı olan ve aynı zamanda dekoratif olarak bulunduğu ortama farklı bir hava katan kimyasal maddelere boya adı verilmektedir. Bursa Boya Badana işlemleri profesyonel olarak firmamız tarafından yapılmaktadır. Boyalar türlerine uygun olarak istenilen farklı malzemelere uygulanabilirler. Hem boya türlerinin hem de renk alternatiflerinin fazla olması kullanıcılar için de büyük bir avantaj olmaktadır. Sanat, tasarım, endüstriyel kaplama gibi farklı alanlarda kullanılan boyaların bulundukları alana kazandırdıkları pek çok avantajdan da söz etmek mümkün olacaktır.

  • Dekoratif görünüm; boyalar bulundukları ortamın dekoratif dokunuşlarıdır.
  • Hava koşullarına karşı dayanıklı olma; Yağmur, güneş gibi farklı iklim koşullarına karşı dayanıklı olan boyalar bu ortamların aynı zamanda korunmasına yardımcı olur.
  • Kimyasal maddeler ile tepkimeye girmeme; Kola, yağ, sabun gibi maddelerin boyalar ile teması noktasında herhangi bir renk solması meydana gelmemesi gerekir.
  • Fiziksel dayanım; boyalardan beklenilen en önemli kriterlerden bir tanesi de elbette ki fiziksel dayanım olacaktır. Çizilme, silinme, sürtünme, çarpma gibi durumlara karşı boyalardan dayanıklı olması beklenmektedir.
  • Boyalar kolay uygulanabilir olmalıdır. Bu türdeki boyalar yüksek işçilik maliyetleri ve uygulayıcı için yoğun bir efor gerektirmez. Fırça ya da rulo yardımı ile boyaların yapılması ve kısacası yüzeye güzel bir görünüm kazandırılması hedeflenmektedir.
  • Boyaların kapatıcı olması; kapatıcı özellik gösteren boyaların genel olarak iki kat şeklinde kullanılması gerekir. İlk katta yüzey tamamen kapatılacağı gibi ikinci katta da tüm kusurlar ortadan kaldırılacaktır.
Bursa Boya Badana
Bursa Boya Badana

Bursa Boya Badana işlemi yapılırken uygun boya tercih edilmesi de son derece önemli olmaktadır. Boya ile yüzeyin çatışmaması gerekir. Boya satın alırken kesinlikle kaliteli olanlar tercih edilmektedir. Aynı zamanda astar, boya ve tiner tercihleri de yine kaliteli olanlardan yapılmalıdır. Boyaların üzerinde TSE standartlarına uygun olarak üretildiğinin göstergesi olan etiketler yer almalıdır. İç ve dış mekanlarda kullanılacak olan boya türleri farklı olduğundan dolayı öncelikle küçük bir yüzeyde deneme çalışması yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim