Bursa Boya Banada Ustası

Bursa Boya Banada Ustası

Bursa Boya Badana

Ev, iş yeri gibi farklı alanlarda karşımıza çıkan en önemli dekorasyon parçası duvarlardır. Duvar dekorasyonu hem iç hem de dış mekanlar için önem arz etmektedir. Dekorasyon tarzı ancak yapılan çalışmalar ile birlikte yansıtılmaktadır. Duvar dekorasyonu yapılırken boya rengine karar vermeli, parlaklık ya da matlığa uygun olarak renk tercihi yapılmalıdır. Dekorasyon sıfırdan yapılıyor ise işe öncelikle duvarlardan başlamak gerekiyor. Bursa Boya Badana firmamız tarafından hiçbir detay atlanmadan bu işlem yapılıyor. Boya işlemi yapılması öncesi yüzeyin duvar için elverişli hale getirilmesi gerekiyor. Yeni yapılarda özellikle duvarlar pürüzsüz olarak tasarlanırken eski yapılarda duvarların pürüzlü bir yapıya sahip olduğu dikkat çekiyor.

Kaliteli ve Doğru Uygulamalar Sunan Bursa Boya Badana

Bursa Boya Badana çalışmaları yapılırken duvarların hazırlanması sonrasında astar çalışmalarına geçiliyor. Duvar yüzeyine uygun boya malzemelerinin tercih edilmesi, duvar yüzeyinin incelenmesi ve ihtiyaçlarının tespiti sonrasında ancak boyama işlemine geçilmektedir. Geçmiş yıllarda boya ve badana deyince aklımıza kullanılan malzemelerden ilk olarak kireç gelirdi. Kirecin sulandırılması sonrasında koru renkte kalın ya da ince sıvaya sürülmesi sonrasında işlem sona ermekteydi. Kireç suda iyice çözündükten sonra duvara sürülmekteydi. Badana işleminde tek kat değil iki kat olarak işlem yapılacak ise boyanın iyice sulandırılması gerekiyordu. Kaba ve ince kireç işlemi yapılarak da duvarda bulunan kötü görüntü yok ediliyordu. En son  yapılan tabaka ise duvara şekil ve renk verme aşaması oluyor.

Bursa Boya Banada Ustası
Bursa Boya Banada Ustası

Bursa Boya Badana Sonrası Yapılacaklar

Bursa Boya Badana yapılırken badana işleminin duvar üzerinde uzun bir süre kalabilmesi için içerisine az bir miktarda tuz ya da şap konulması gerekiyor. Kireç badanası yerine ise son yıllarda içeriğinde tutkal olan badanalar tercih ediliyor. Boya ılık bir su içerisinde çözündükten sonra duvara sürülüyor. Badana ve boya işlemi öncesinde ilk olarak şayet duvarda varsa boşluklar kapatılıyor. Duvarın daha sonra güzel bir şekilde temizlenmesi ve tozlardan arındırılması gerekiyor. Yağ ve kir gibi lekelerin duvarlardan temizlenmemesi işlemin sonucunu olumsuz yönde etkiliyor. Daha sonra boyama işlemine geçiliyor. Ortamda varsa eşyaların branda ile kapatılması ve zeminin kaplanması gibi tüm detaylara dikkat ederek boya ve badana işlemlerini yapan firmamızdan sizler de profesyonel destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim