Bursa Duvar Boyası

Bursa Duvar Boyası

Dekorasyonun İlk Adımı Duvar Boyası

Dekorasyonun ilk adımı duvar boyası hem duvarları her türlü dış etkene karşı korurken hem de aynı anda ev dekorasyonunu sağlamaktadır. Önceden bütün evin duvarları tek düze aynı renge boyanırken günümüzde duvar boyası ile ilgili çok farklı teknikler kullanılmaktadır. Örneğin kendinden desenli boyalar, odadaki bir duvarı farklı renge boyama, bant yöntemi kullanılarak farklı bir atmosfer yaratma bu uygulamalar arasında yer almaktadır.

Boya seçimi yaparken öncelikle evin büyüklüğüne dikkat etmek gerekir. Çünkü eğer ortam küçükse açık renkleri tercih etmek gerekir. Böylece ortam deha ferah ve geniş görünür. Ayrıca açık renk boyalar ile dekorasyon yapılması her zaman daha kolaydır. Canlı veya koyu renkleri evin her yerinde kullanmak insanları yorar ve evin dekore edilmesini güçleştirir. Bu nedenle bu renkleri tek bir duvarda uygulamak tercih edilebilir.

Duvar Boyası Nasıl Uygulanır?

Duvar boyası uygulanırken öncelikle ev içerisindeki eşyaları korumak gerekir. Eşyalar ya başka odaya taşınır ya da odanın ortasına toparlanır. Ardından yerlerin, kapıların ve pencerelerin naylon veya bantla korunması gerekir.

Sonrasında tüm duvar yüzeyleri detaylı bir şekilde kontrol edilmeli ve delik kısımlar onarılmalıdır. Sonrasında duvar yüzeyi zımparalanarak pürüzsüz bir hale getirilmelidir. Çünkü duvarın pürüzsüz olması yapılacak boyanın güzel olması için en önemli unsurdur.

Duvar boyası yapılacağı zaman boyaya önce tavandan başlanılmalıdır. Tavan boyasının ardından duvar ve tavanın birleşim yeri özel fırçalarla detaylı bir şekilde boyanır. Daha sonra tüm duvarlar boyanın iyi tutması için iki kat boyanır.

Duvar Boyası Çeşitleri

Bursa Duvar Boyası
Bursa Duvar Boyası

Duvar boyaları iç ve dış cephe boyaları olarak iki gruba ayrılmaktadır. Boya seçimi yapılırken bütün boya türlerini çok iyi araştırıp ona göre bir karar vermek gerekir.

İç cephe boyaları iç mekanlardan kullanılan duvar boyalarıdır. İç cephe boyaları astar boya, saten boya, akrilik boya ve yağlı boya şeklinde gruplandırılır. Saten boya içlerinde en dayanıklısı ve en kullanışlısıdır.

Dış cephe boyaları genellikle binaların dış kısmında kullanmaktadır ve bilinen dört çeşidi vardır: Akrilik boya, silikonlu boya, grenli boya ve elastik boya. Silikonlu boyalar su itme özelliği olduğu için dışa cephelerde daha fazla tercih edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim