Gergi Tavan Uygulamaları

Gergi tavan uygulamaları ana maddesi polimer olan özel bir malzemeden üretilmektedir. Günümüzde oldukça fazla tercih edilen gergi tavan estetik görüntüsünün yanı sıra sağladığı hijyen açısından da çok fazla tercih sebebi haline gelmiştir. Müşterinin isteği doğrultusunda her çeşit renkte ve motifte gergi tavanlar tasarlanabilmektedir. Gergi tavan yapılırken ilk aşamada özel olarak üretilen profiller duvara monte edilir. İkinci aşamada ise esnek bir yapıda bulunan ana malzeme ısıtılarak genleştirilir ve gerilerek bu profillere takılır. Daha sonra malzemenin soğuması beklenilir. Soğuduğunda istenilen formu alır ve profillere tamamen yerleşir. Gergi tavanlar başta evler olmak üzere oteller, hastaneler veya çeşitli kurum ve şirketlerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

İstenilen her mekânda oldukça rahat bir şekilde uygulanabilir olması en büyük avantajıdır. Düzgün bir yüzey imkânı sağladığı için çok fazla toz tutmaz ve temizliği oldukça kolaydır. Herhangi bir arıza veya sıkıntı yaşanıldığı zamanlarda kolayca sökülüp tamir edilmesi veya değiştirilmesi mümkündür. Bunun yanında ısı, ses yalıtımı sağlaması ve hafif bir malzeme olduğu için olası bir deprem durumunda deprem yükünü azaltması gergi tavanın avantajları arasında yer almaktadır. Ayrıca gergi tavan içerisine alarm ve havalandırma sistemleri de yerleştirilebilir. Böylece düzgün ve estetik bir görüntü elde edilmiş olunur.

Gergi Tavan Temizlik ve Bakımı

Gergi Tavan
Gergi Tavan

Gergi tavanların temizliği sanılanın aksine çok kolaydır. Özel bir malzeme veya özel bir çaba gerektirmez. Evin herhangi bir yerindeki cam nasıl temizleniyorsa gergi tavanlarda o şekilde temizlenmektedir. Gergi tavanlar ısıya ve suya dayanıklı bir şekilde üretildikleri için temizlik konusunda hiçbir tereddüt yaşanmamalıdır. Bununla birlikte camlar için özel olarak üretilen mikro fiber bezleri tercih etmek insanların işini kolaylaştırmaktadır. Temizlik konusu başta olmak üzere gergi tavan ile ilgili herhangi bir konuda problem yaşamamak için seçilen firma ve ürün kalitesi en önemli unsurlardır.

Gergi Tavan Fiyatları

Gergi tavan ile ilgili bir fiyat belirlenmesi çeşitli kriterlere göre değişmektedir. Örneğin, uygulanacak yerin büyüklüğü, seçilen gergi tavan modeli ve ürünün kalitesine göre fiyatlar da değişiklikler göstermektedir. İşinde uzman olan kadromuz tarafından son derece kaliteli malzemeler kullanılarak gergi tavan uygulaması profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim