Kartonpiyer ve Çıtalama

Kartonpiyer ve çıtalama uygulamaları hem estetik açıdan hem de kullanışlılık açısından çok fazla tercih edilmektedir. Kartonpiyer, odaların tavanlarına çerçeve şeklinde veya tavanın tam ortasına farklı motifler kullanılarak yerleştirilen genellikle dekorasyon açısından müşterilerimiz tarafından çok fazla tercih edilen bir uygulamadır. Neredeyse bütün evlerde bulunan kartonpiyer uygulaması çok fazla tercih edildiği ve her bütçeye uygun olduğu için çok farklı modeller üretilmektedir. Kartonpiyer Çeşitleri

Kartonpiyer ve Çıtalama
Kartonpiyer ve Çıtalama

Kartonpiyer uygulamalarının insanların bütçelerini zorlamaması, istenilen renge boyanabilmesi ve temizliğinin de kolay olmasından dolayı insanlar tarafından çok fazla tercih edilme sebebi olmuştur. İki farklı türde kartonpiyer bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan alçı kartonpiyerler su alçı ve elyaftan meydana gelmektedir. İçerisindeki elyaf kartonpiyerin daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Oluşturulan malzeme istenilen şekildeki kalıplara dökülerek hazırlanmaktadır. Bir diğeri olan köpük kartonpiyerlerin görüntüsü alçı kartonpiyerlerden farklı değildir. Fakat alçı kartonpiyerlere göre daha sağlıklı aynı zamanda daha az maliyetli ve daha dayanıklı yapıdadır. Köpük kartonpiyerin uygulanması oldukça zahmetsizdir ve özellikle kornişlerin gizlenmesinde kullanılmaktadır.

Çıtalama Uygulaması

Son dönemlerde pek çok mekânda çıtalama uygulaması yapılmaktadır. Çıtalama uygulaması uzun ömürlü olduğu için ve montajı kolay olduğu için dekorasyon amacıyla çok fazla tercih edilmektedir. Bunun yanında herhangi bir darbeye karşı dayanıklı olması, nemden ve sudan etkilenmemesinden dolayı temizliğinin kolay olması da çıtalamanın tercih edilme sebepleri arasındadır. Firmamızda istenilen tüm şekil, boyut ve motiflerde çıtalar bulunmaktadır. Çıtalama uygulaması şu şekilde uygulanır:

  • Öncelikle çıtalama işlemi yapılacak duvarların temiz olması gerekmektedir.
  • Çıtalama yapılacak yer ölçümler hassas bir şekilde yapılarak işaretlenir.
  • Çıtaların köşeleri özel bir testereyle düzgünce kesilmelidir. Çıta kesilirken çok dikkat edilmelidir çünkü çıtaların en önemli unsuru köşeleridir.
  • Çıta suda biraz bekletilip ardından saten alçı sürülerek duvara yapıştırılır.
  • Ardından çıtalar istenilen renkte boyanabilmektedir.
  • Isıya ve neme karşı dayanıklı olduğundan istenilen şekilde temizlenmektedir.

Firmamız tarafından kartonpiyer ve çıtalama uygulamaları profesyonel ve titiz bir şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca firmamızda istenilen ve tasarlanan her şekil, motif ve boyutta kartonpiyer ve çıtalama üretilmektedir.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim