Asma Tavan Sistemleri

Asma tavan sistemleri ısı ve ses yalıtımı sağlamak, tavandaki herhangi bir deformasyonu gidermek veya dekorasyon amaçlarıyla kullanılabilmektedir. Asma tavan sistemleri, modelleri, mekânın büyüklüğü ve malzemenin kalitesine göre farklı fiyatlara sahip olabilmektedir. Firmamız bünyesinde istenilen her tarzda ve modelde asma tavan sistemleri mevcuttur. Asma tavan sistemleri diğer farklı alternatiflerine nazaran daha uygun fiyatlı olabilmektedir.

Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Her türlü farklı ihtiyacı giderebilmek amacıyla farklı türlerde asma tavan çeşitleri bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabilmek mümkündür:

  1. Akustik Asma Tavan: Oluşabilecek herhangi bir yankıyı engelleyebilecek şekilde tasarlanmıştır.
  2. Ahşap Asma Tavan: Masif ağaç, ahşap kaplamalı MDF veya laminat kaplamalı MDF panellerinde yapılan bir asma tavan sistemidir. Akustik olma özelliğinden dolayı genellikle tiyatro, konser ve konferans salonu gibi mekanlarda tercih edilmektedir.
  3. Alçıpan Asma Tavan: İki alçı karton arasına bir tabaka yerleştirilmesiyle oluşmaktadır. Bu sayede ısı ve ses yalıtımını da sağlamaktadır.
  4. Vektörel Asma Tavan: Tavan yüksekliğinin azaltılması amacıyla kullanılır.
  5. Taşyünü Asma Tavan: İstenilen renge boyanabilmesi ve yangına karşı dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir.
  6. Metal Asma Tavan: Görsel olarak kaliteli olması ve hijyenik olması nedeniyle daha çok hastanelerde tercih edilmektedir.
  7. Alüminyum Asma Tavan: Daha çok nemli olabilecek banyo gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Asma Tavan Sistemlerinde Kullanılan Malzemeler

Asma Tavan Sistemleri
Asma Tavan Sistemleri

Asma tavan sistemlerinde kaliteli malzeme kullanımı daha uzun süreler kullanım ömrü sağlamaktadır. Ayrıca asma tavan sistemleri montajının profesyonel olan bir firma aracılığıyla tapılması da kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir. Firmamız bu konuda çok hassas olup son derece kaliteli malzemeler kullanmaktadır. Asma tavan sistemlerinde pek çok farklı malzeme kullanılmaktadır. Bunlardan en önemlilerini şu şekilde sıralayabilmek mümkündür: Ama tavan sistemlerini taşıyabilmek için kullanılan profiller, bu taşıyıcı profillerin tavana bağlanmasında kullanılan taşıma askısı, taşıyıcı profillere bağlanan orta kayıt profilleri, duvar kenarlarına estetik bir görüntü sağlayabilmek için kullanılan kenar profilleri ve çeşitli asma tavan aksesuarları. Bunun yanında profillerin bağlantıları için özel aparatlar bulunuyorsa bunların monte edilmesine dikkat edilmelidir.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim