Y-Tong Çeşitleri

Y-Tong Çeşitleri

Y-Tong Çeşitleri

Y-tong olarak bilinen yapı ürünleri aynı zamanda literatür içerisinde gaz beton adıyla da bilinmektedir. Temel amacı bir yalıtım malzemesi olarak görülürken aynı zamanda ekstra bir ısı yalıtım malzemesi kullanılmasının önüne geçmesiyle, son dönemlerde yapılarda popüler bir şekilde tercih edilmektedir. Üretim aşamasında da çevreye ve doğaya olan katkısıyla da son dönemlerde çevreci bir ürün olarak birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Y-tong hammadde olarak toprak yerine farklı içerikler barındırmaktadır. Özellikle kuvarsit ve kum ile çimento ve kireç suyu y-tong için önemli bir tercih olabilmektedir. Bu özelliklerinin yanına kullanım sırasında sağladığı faydalarda inşaat sektörünün parlayan yıldızı olmuştur.

Y-Tong Çeşitleri
Y-Tong Çeşitleri

Y-Tong Özellikleri

 Gaz beton olarak da bilinen bu yapı, hafifliği sebebiyle de tercih edilen bir üründür. Yaklaşık hacminin %84’ü hava ile dolu olmaktadır. Bu sebeplerden ötürü, diğer ürünlere göre çok daha verimli bir ısı yalıtımı sağlamaktadır. Y-Tong ısı yalıtımını yaz ve kış olarak sağlayabilmektedir. Yazları, dışarıdan sıcak havanın girişine engel olurken aynı zamanda kış aylarında ise soğuk havanın girişine engel olmaktadır. Hafif olması aynı zamanda yapıların güvenliği için çok önemlidir. Son teknoloji ve yenilikler kullanılarak üretilen bir ürün olmasından ötürü de güvenle kullanılabilmektedir. Yanmaz yapısı sayesinde binaların yangın emniyeti olarak da görev görmektedir. Tüm bu avantajlarla birlikte, binanın önemli yapıtaşlarından biri olarak kullanılması sağlıklı iç mekanların oluşturulmasını sağlar.

 

Y-Tong Duvar Örülmesi

 Gaz-beton olarak bilinen bu duvar çeşitleri, örülme esnasında profesyonellere çok büyük kolaylıklar sağlar. Kendisi için hazırlanmış olan özel bir tutkal sayesinde sağlam ve güvenilir bir duvar oluşturmaktadır. Yaklaşık 2-3 mm kalınlığında ve sıkı bir tutkal yüzeyi hazırlamak yapıştırma için önemlidir. Duvarın uygulanacağı zeminin düz ve pürüzsüz olması çok önemlidir. Blokların kolay kesilebilir olması da milimetrik ayarlama yapmak için oldukça faydalı bir özelliğidir. Duvarı örerken aynı zamanda bir düzlem terazisi kullanmak önemlidir. Kusursuz ve sızdırmaz bir Y-tong duvarı için tüm bu adımları eksiksiz yerine getirmek gerekmektedir. Bu konuda uzman ustalar ve profesyoneller, tüm bu adımları doğru şekilde yapabilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim
seo hizmeti | aydın çıkışlı turlar | denizli çıkışlı turlar | ankara çıkışlı turlar | bursa avukat | ankara volkswagen yedek parça | aşık etme büyüsü | bağlama büyüsü | aşk büyüsü | izmir iç mimar |